نحوه درست چینش بار در اسباب کشی

برای یک اسباب کشی موفق، اولین قدم انتخاب  یک شرکت باربری مناسب است. برای چینش بار به صورت اصولی باید نکاتی را رعایت کرد و از ابزار های مناسب برای این کار استفاده کرد. برخی از اثاثیه باید برچیده شوند، برخی دیگر فقط در حالت مونتاژ شده حمل می شوند. قبل از اینکه شروع به بارگیری وسایل در ماشین کنید، باید این نکات ظریف را درک کنید. در ادامه نکات مهمی که برای چینش اصولی بار در خودروهای حمل بار بیان می شود، میتوانید همه این نکات را یاد بگیرید و در اسباب کشی های خود از آن ها استفاده کنید.

چرا چیدمان اثاثیه در اسباب کشی اهمیت دارد؟

چیدمان اثاثیه در اسباب کشی اهمیت زیادی دارد. در صورتی که اثاثیه به صورت اصولی در خودروهای حمل بار چیده نشوند ممکن است خسارت هایی به شما وارد شود. هنگام چینش بار مشکلات زیر پیش بیاید.
مبلمان بزرگ یا بلند ممکن است در ماشین جا نشوند.
هنگام بارگیری در آسانسور یا کامیون ممکن است مبلمان آسیب ببیند.
اتصالات، قفسه ها یا قطعات مبلمان ممکن است در حین حمل و نقل گم شوند.
مبلمان می تواند بسیار سنگین باشد، بدون مهارت های خاص حمل و نقل آن توسط خودتان دشوار خواهد بود.
مبلمان بزرگ را بسته بندی کردن سخت است.
لازم است از قبل حجم و ابعاد مبلمان را درک کنید تا همه آنها در ماشین جا بیفتند (مهم است که بدانید چگونه آن را به درستی در خودروها قرار دهید).
جابجایی مبل ها و کمدهای بزرگ می تواند زمان زیادی را ببرد.
برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی کافی است این کار را به افراد با تجربه و حرفه ای مانند شرکت باربری چیتابار بسپارید.

اهمیت چیدمان اثاثیه در خودروهای حمل بار

مراحل چینش بار در ماشین های باربری

چینش بار در ماشین های حمل بار باید اصولی و به صورت مرحله ای انجام شود. در صورتی که هر یک از مراحل چیدمان به درستی انجام شود امنیت بارها بیشتر حفظ می شود.

چینش اثاثیه سنگین

اثاثیه سنگین مانند یخچال، بخاری، ماشین لباسشوی، ماشین ظرفشوی، اجاق گاز که برای جا به جایی به دو نفر یا بیشتر نیاز دارند باید قبل از همه وسایل و در انتهای خودرو، نزدیک به اتقا راننده جای داده شوند. چینش این وسایل باید به گونه ای باشد که سنگینی بارها به صورت مساوی تقسیم شود. این وسایل باید توسط پارچه های زخیم یا پلاستیک های مخصوص محافظت شوند.

چیدمان وسایل بلند و حجیم

بعد از وسایل سنگین نوبت به وسایل بلند و حجیم مانند فرش های لوله شده، میله های تخته خواب، مبلمان و … است. تعدادی از این وسایل باید در گوشه های خودرو که دیواره های بلند تری دارد جای داده شود. هر یک از این وسایل باید به گونه ای بسته بندی شده باشند که هنگام چینش در خودروها دچار پارگی نشود. فرش های لوله شده باید به صورت خوابیده و در کف خودرو جای داده شود.

چیدمان وسایل بلند و حجیم

چینش کارتن های بزرگ در ماشین باربری

این جعبه ها بهتر است روی وسایل چیده شده مانند مبلمان و یا زیر میزها و صندلی ها جای داده شود. این جعبه ها نباید شامل وسایل شکستنی باشد. وسایلی که در این مرحله چیده می شود جزو وسایل حساس و شکستنی نباشد.

چیدن کارتن های سبک | چینش بار

در این مرحله کارتن های سبک را در خودروها بچینید. این کارتن ها را روی کارتن ها و جعبه های سنگین قرار دهید. شما می توانید این جعبه ها را تا نزدیک سقف خودروهای مسقف بچینید. سعی کنید اطراف آن ها را با پارچه ها و چیز های نرم بپوشانید که دچار مشکل نشوند.

چیدن کارتن های سبک

جای دادن وسایل شکستنی در ماشین حمل بار

وسایل شکستنی و حساس را در مرحله آخر به خودروی باربری انتقال دهید. بهترین نقطه برای جای دادن این وسایل، زیر میزها و صندلی ها است. وسایل حساس را به گونه ای در ماشین باربری بچینید که وزن سنگینی روی این اثاثیه نباشد. اطراف این وسایل را به گونه ای بپوشانید که به وسایل شما ضربه وارد نشود.

وسایل غیر حساس و خورده ریزه

وسایل غیر حساس و خورده ریزه مانند ساک لباس، جالباسی، جعبه ابزار، کفش ها و … را در گوشه های خالی و زیر وسایل دیگر اگر خالی است قرار دهید.

چینش بار برای اسباب کشی بین شهری

برای بارهای بین شهری باید بسته بندی وسایل و چینش اثاثیه در خودروهای حمل بار به گونه ای باشد که در مسیرهای پر پیچ و خم و در شرایط آب و هوایی نا مناسب اثاثیه دچار آسیب نشود. فضای خالی بین وسایل باید به گونه ای پر شود که جعبه ها و دیگر اثاثیه جا به جا نشود. برای بارهای بین شهری بهتر است از کامیون ها و خودروهای مسقف استفاده شود.

چینش بار برای اسباب کشی بین شهری

چیدمان اصولی بار توسط نیروهای مجرب باربری چیتابار

نیروهای مجرب باربری چیتابار کرج همه اصول چیدمان اثاثیه را رعایت می کنند. پرسنل این شرکت باربری سالهای زیادی در این زمینه فعالیت داشته اند و به درستی نحوه چینش بارها را انجام می دهند. در صورتی که قصد داشته باشید خودتان اسباب کشی انجام دهید برای دریافت مشاوره در رابطه با چینش صحیح بار ها می توانید با هر یک از شرکت های باربری کرج تماس بگیرید. مشاوران ما شما را راهنمایی می کنند.

پاسخ بدهید

تماس سریع 09904698839