بسته بندی وسایل شکستنی در اسباب کشی

بسته بندی وسایل شکستنی نسبت به سایر وسایل از حساسیت بالاتری برخوردار است. برای بسته بندی اثاثیه حساس و شکستنی باید دقت بیشتری داشته باشیم. برای بسته بندی چنین وسایلی لازم است از کارتن ها و تجهیزات مناسب استفاده شود. استفاده از ضربه گیر ظروف در کارتن های حاوی وسایل چینی و کریستال می تواند راه حل مناسبی برای جلوگیری از شکسته شدن این اثاثیه در حین اسباب کشی باشد. کارتن هایی که ظروف حساس در آن قرار داده می شود باید محکم باشند و از چسب های محکم برای بستن آن ها استفاده شود. بر روی این کارتن ها با ماژیک بنویسید که این جعبه ها حاوی وسایل حساس هستند.

برای بسته بندی ظروف شکستنی به چه چیزایی نیاز داریم؟

برای بسته بندی ظروف شکستنی لازم است حتما از تجهیزات مخصوص استفاده شود. در صورتی که هنگام اسباب کشی از ابزارهای مناسب استفاده نشود ممکن است ظروف شما دچار آسیب شود. بهترین ابزار ها برای بسته بندی وسایل شکستنی پلاستیک های حباب دار، کارتن های چند لایه، ضربه گیرها، چسب پهن، سلفون، ماژیک است. اما این نکته را باید در نظر داشته باشید که تنها استفاده از تجهیزات مناسب برای بسته بندی اقلام شکستنی کافی نیست، نحوه بسته بندی آن ها اهمیت بالایی دارد.

تجهیزات مورد نیاز برای بسته بندی وسایل شکستنی

کارتن های مناسب برای بسته بندی وسایل شکستنی

جعبه های مقوایی از نظر اندازه، نوع، شکل، برند، دسته و سایر پارامترها متفاوت هستند. اگر بخواهیم اندازه کارتن ها را در نظر بگیریم، جعبه های کوچک هم برای اقلام کوچک و هم برای اقلام شکننده مناسب هستند، زیرا. شکل خود را بهتر حفظ کنند.
استفاده از کارتن های محکم و چند لایه برای بسته بندی ظروف شکستنی مناسب هستند. بسته بندی این جعبه ها باید به گونه ای باشد که فظای خالی بین ظروف را با وسایل نرم مانند پارچه و ضربه گیر پر کنید و کارتن های با سایز مناسب انتخاب کنید. سعی کنید جعبه ها را زیاد سنگین نکنید که هنگام جا به جایی هم به جعبه ها و هم به افرادی که جعبه ها را جا به جا می کنند فشار وارد نشود.

کارتن های مناسب برای بسته بندی وسایل شکستنی

بسته بندی انواع ظروف شکستنی در اسباب کشی

در منزل هر یک از ما انواع وسایل شکستنی وجود دارد، هریک از این وسایل باید در جعبه های مناسب و به روش های مناسب بسته بندی شود. در صورتی که بسته بندی اقلام شکستنی به درستی انجام شود این وسایل هنگام اسباب کشی دچار آسیب نمی شوند.

بسته بندی لوستر و لامپ

لوستر و لامپ از جمله وسایل حساس و شکستنی هستند که در بیشتر خانه ها وجود دارد. در صورت امکان، لوستر باید جدا شود، تمام اشیاء شکستنی از آن جدا شده و به طور جداگانه بسته بندی شود. اگر نمی توان این کار را انجام داد، لوستر باید با یک نوارهای محافظ پیچیده شود و در جعبه ای با اندازه مناسب قرار گیرد. تمام حفره ها تا حد امکان پر شوند تا از عدم تحرک آن در هنگام حمل و نقل اطمینان حاصل شود.

بسته بندی لوستر و لامپ | بسته بندی وسایل شکستنی

ظروف چینی و کریستال

مهم است که هنگام حمل و نقل اقلام شکننده، تماس آنها با یکدیگر، وجود فضای خالی در جعبه و تحرک اقلام در آن را حذف کنید. برای بسته بندی آنها می توانید از روزنامه های مچاله شده، کاغذ بسته بندی، حوله، مجلات قدیمی (ورقه ها را می توان بین بشقاب ها گذاشت و لیوان های شراب و لیوان ها را در آنها پیچید)، روسری استفاده کنید.

داخل جعبه را می توان با توجه به اندازه اقلامی که در آن قرار می گیرند. به بخش های جداگانه تقسیم کرد، که از قبل با کاغذ یا پلاستیک های حباب دار بسته بندی شده اند. فضای خالی باقیمانده در جعبه و قسمت بالایی آن باید با روزنامه های مچاله شده، چیزهای نرم، حوله ها پر شود، بسته و با نوار مهر و موم شود.

بسته بندی تلویزیون و مانیتور


تلویزیون های پلاسما و ال سی دی مدرن بر خلاف مدل های قدیمی صفحه نمایش شیشه ای به ویژه در برابر ضربه حساس هستند. برای جلوگیری از هر اتفاقی، هنگام بسته بندی آنها باید قوانینی را رعایت کنید.

بهترین راه برای حمل و نقل تلویزیون و هر وسیله ای در بسته بندی اصلی آن است که در جعبه ای با فوم بسته بندی شده یا در روکش حباب دار بسته بندی شده و هر فضای خالی را با روزنامه یا وسایل نرم پر کنید.
تعداد کمی از ما جعبه های لوازم خانگی خریداری شده را نگه می داریم. بنابراین به صورت زیر عمل می کنیم:

بسته بندی وسایل شکستنی | بسته بندی تلویزیون و مانیتور

تلویزیون را در یک بسته بندی حباب هوا ببندید و گوشه های مانیتور یا تلویزیون را فیبر قرار دهید. یا می توانید تلویزیون را در حالت عمودی حمل کنید، صفحه نمایش را به یک سطح صاف بزرگ بچرخانید و چیزی نرم بین آنها قرار دهید، مانند پتو، اما بدون گره و چین.

بسته بندی تابلو ها و آینه ها

آنچه برای بسته بندی تابلوها و آینه ها لازم است:

  • کاغذ کادو
  • پوشش حباب هوا
  • کارتن راه راه
  • چسب بسته بندی


یک مقوای ضخیم در قسمت جلوی آینه ثابت کنید و کل آن را با نایلون حباب دار بپیچید و با چسب ثابت می شود. در هنگام حمل و نقل، آینه نباید حرکت کند و چیزی نرم باید زیر بسته بندی قرار داده شود. اطمینان حاصل کنید که شیشه و آینه فقط به صورت عمودی حمل می شوند، حمل چنین اقلامی در موقعیت افقی غیرقابل قبول است. کناره‌های آینه ها نباید با اشیاء کوچک دیگری که می‌توانند در حین حمل و نقل حرکت کنند، تماس پیدا کنند، بنابراین توصیه می کنیم شیشه و آینه را پشت وسایل بزرگ مثلا پشت یخچال قرار دهید. هنگام جابجایی شیشه ها و آینه های به خصوص شکننده و بزرگ، لازم است ظرف مخصوصی از میله های چوبی ضخیم تهیه شود، کانتینر به صورت جداگانه توسط متخصصین شرکت حمل و نقل ساخته می شود.

جا به جایی وسایل شکستنی و حساس توسط باربری چیتابار

اکنون که در مورد بسته بندی اشیاء شکستنی و حساس در هنگام جابجایی صحبت می کنیم، اول از همه، یکی از کارشناسان ما در شرکت باربری چیتابار از قبل به محل سفارش می رود همه موارد را بررسی می کند. به عنوان مثال، شما باید یک لوستر کریستالی را حمل کنید، یا یک تابلو نقاشی و هر وسیله دیگری که باید بسته بندی و حمل شود. برای بسته این اقلام ابزار مورد نیاز را تهیه می کنیم. سپس جعبه هایی با پرکننده مخصوص برای وسایل شکننده ارائه می دهیم. به طور کلی، هر مورد به صورت جداگانه بسته بندی می شود و مواد مطابق با شاخص های حفاظتی مورد نیاز انتخاب می شوند.

پاسخ بدهید

تماس سریع 09904698839